Vaarikatega smuutikauss

Smuuti on kõige lihtsamini valmiv toit maailmas! Minu meelest sobib see nii hommikusöögiks, lõunasöögiks, õhtusöögiks, magustoiduks kui ka vahepalaks. Loomulikult mitte ühel ja samal päeval aga ühe toidukorra päevas võib vabalt smuutina tarbida. Selle juures on loomulikult omad väiksed nüansid, mida jälgida. Kui keegi soovib, siis võin ka täpsemalt rääkida millised smuutid on sobilikud põhitoidukorraks, millised vahepalaks ja mida peaks üldiselt jälgima nende valmistamise juures?!
No igatahes, kui ilmad muutuvad soojemaks ja päike paitab juba mõnusalt, siis hakkab minu toidulaud samamoodi suvisemaks muutuma. Talviselt mõnusate soojade suppide ja ahjus valmistataud erinevate toitude kõrval hakkavad võimust võtma suures osas smuutid ja salatid.  Täna jagan ühte eriliselt lihtsa ja magusa smuuti retsepti! 

1 banaan
20 vaarikat
50 ml kookospiima
chia seemneid
pähkleid
kookoshelbeid

Aseta blenderisse külmutatud banaaniviilud, vaarikad ja kookospiim. Blenderda ühtlaseks! Need kogused sobivad sel juhul kui tahad oma smuutit serveerida kausis ja näiteks ka magustoiduna. Kui tahad vedelamat, siis lisa juurde niipalju vett, et oleks sobiv.
Kindlasti kasuta ka pähkleid ja seemneid, mis tasakaalustavad magusat banaani ja hoiavad ka kõhu kauem täis. Lisa neid kas kaunistamiseks või sega smuuti sisse. 

Laura Kivisoo

Mulle meeldib tuua inimesteni arusaam, et tervislik toit ei tähenda vaid kapsalehte ning meeletuid piiranguid. Tervislik toit on mitmekesine, maitseküllane ning ahvatlev. Seda ei ole keeruline valmistada ning see ei pea olema tingimata eksootiline või kulukas.

Loe edasi