Maapähkli-piimakokteil

Üks kodune proteiinikokteil, mis on paras amps näiteks peale trenni kuna maapähklivõi ning kanepi proteiinipulber ja tšiiaseemned annavad paraja koguse valku ning banaan süsivesikuid. Lihtsalt üks väga hea tasakaaluga ja maitsev kokteil, mis ei sisalda kahtlaseid magusaineid ning lehmapiimapõhist proteiinipulbrit. Lisaks lusikatäis supertoiduainet meie enda metsast - chaga ehk musta pässiku ja külmkuivatatud männikasvude pulbrit. Miks? Loomulikult selleks, et tugevdada immuunsust. Esiteks on meie keha peale trenni kõige vastuvõtlikum ja teiseks hakkab ju pihta jälle see haiguste ja viiruste aeg. Loodusest tulevad lisandid on parimad, et nende vastu võidelda ning sellised kokteilid ja smuutid on super viisid kuhu kõike seda lisada. 

Kogus ühele (300 ml)
250 ml suhkruvaba mandlipiima (Provamel)
2 spl kuhjaga (u. 50 g) maapähklivõid
1 külmutatud banaan
1 spl toorkakaod
1 spl kanepi proteiinipulbrit (Tammejuure Mahetalu)
1 tl tšiiaseemneid
1 tl Chagamix pulbrit (Chagahealth)

Pane kõik koostisosad kannmikerisse ja lase sel töötada kuni kõik on ühtlaseks kokteiliks segunenud. Chagamix pulber ei ole kohustuslik vaid annab kokteilile juurde veelgi väärtust ning sobib sinna väga hästi kuna ta on ise ka sellise veidi magusa maitsega.  

Laura Kivisoo

Mulle meeldib tuua inimesteni arusaam, et tervislik toit ei tähenda vaid kapsalehte ning meeletuid piiranguid. Tervislik toit on mitmekesine, maitseküllane ning ahvatlev. Seda ei ole keeruline valmistada ning see ei pea olema tingimata eksootiline või kulukas.

Loe edasi