Toitumisnõustamine

Eraisikule

Teadlikke valikuid tehes on võimalik vähendada erinevaid terviseprobleeme ning ennetada nende teket. Oled Sa huvitatud enda või oma lapse tasakaalustatud toitumisest, oled lapseootel või parasjagu pere planeerimas, soovid vähendada riski südame-versoonkonnahaigustele või ennetada diabeeti, parandada seedimist või oled kimpus hoopis toidutalumatusega. Koos leiame vastused muredele ning koostame just Sinule sobiva personaalse tegevusplaani.

* Esimene kohtumine 25.- (kuni 1,5 h)
Iga järgnev kohtumine 20.- (kuni 1h)

Oled juba pikemat aega ravinud mõnda terviseprobleemi kuid tunned, et vajaksid abi ka toitumisnõustajalt? Oled saanud arstilt mõne diagnoosi ning ise infot otsides lugenud, et toitumise muutmisega võib antud probleeme leevendada? Võta minuga ühendust ja otsime Sulle sobiva lahenduse. Tihtipeale toimuvad edusammud juba ka lihtsamate muutustega kuid vahel on juhtumid keerukamad ja nõu tuleb küsida targematelt. Sellisel juhul kaasame protsessi ka toitumisterapeudi ning tegutseme vastavalt tema juhistele.

* Esimene kohtumine 30.- (kuni 1,5 h)
Iga järgnev kohtumine 25.- (kuni 1h)

Muutuste edukaks läbiviimiseks on vaja toetust, eelkõige oma perekonnalt. Tihtilugu on pereliikmetel erinevad tervisemured, erinev päevakava ning ka erinevad eelistused. Et seda kõike saaks ühendada ja muuta lihtsamaks terve perekonna esimesed sammud tervislikuma elu suunas, ootan Teid perekonna nõustamisele.

* Esimene kohtumine 35.- (kuni 2,5 h)
Iga järgnev kohtumine 30.- (kuni 2 h)

Tervise pakett on mõeldud just Sinule, kui tunned muret oma kolesterooli, veresuhkru või vererõhu pärast. Või vaevavad Sind hoopis erinevad tervisemured nagu väsimus, allergiad, seede- ja nahaprobleemid jms. Muudatused ei toimu üleöö ning edasi tuleks minna sammsammult. Aegajalt tuleks üle vaadata juba toimunud edusammud, lahendada ette tulnud probleemid ning vajadusel lisada uued eesmärgid. Regulaarne nõustamisel käimine aitab hoida Sind motiveerituna ning liikuda edasi kindlal sammul.

Tervise pakett koosneb kolmest kohtumisest ning veebipõhisest toetusest kolme kuu jooksul. Lisaks saad kaasa tasakaalustatud toitumise näidismenüü vastavalt Sinu vajadustele ning toetavad materjalid.

Individuaalne toitumisplaan on eelkõige abistav matrejal juba individuaalsel nõustamisel käinud inimesele. Plaani koostamisel lähtun Sinu soovidest ning vajadustest. Soovid õigesti toituda, kaalu langetada või kaalu tõsta, vajad eridieeti toiduallergia või toidutalumatuse puhul, eelistad taimetoidumenüüd ning soovid, et see oleks toitainerikas ning tasakaalus. Tule nõustamisele, paneme paika edaspidise tegevusplaani ning koostame üheskoos Sulle sobiva toitumisplaani.

*Toitumisplaan 3 päeva 15.-, iga järgnev päev 4.- . Alates kahest nädalast 25.-/nädal.
*Toitumisplaan ei kuulu nõustamise hinna sisse.

Toiduainete talumatus erineb toiduallergiast ja seda ei saa määrata tavaliste allergiatestidega. Tagajärgi ei pruugi tajuda koheselt, kuid nad tugevnevad vähehaaval mittetalutava toiduaine igapäevasel söömisel ning võivad lõpuks muutuda tõsiseks terviseprobleemiks. Sagedaseimad toiduainete talumatusega kaasnevad probleemid võivad olla igasugused tundmatu põhjusega kroonilised haigused, liigesepõletikud, seede- ja naha probleemid, migreenid ja kroonilised peavalud, psüühilised häired, depressioon, ülekaalulisus jne.
Toidutalumatust saab kindlaks teha kahte sorti testide abil. Üks test määrab IgG antikehasid ning teine leukotsüütide reaktsiooni.
Testide ja hindade kohta loe täpsemalt rubriigist TESTID

Laura Kivisoo

Mulle meeldib tuua inimesteni arusaam, et tervislik toit ei tähenda vaid kapsalehte ning meeletuid piiranguid. Tervislik toit on mitmekesine, maitseküllane ning ahvatlev. Seda ei ole keeruline valmistada ning see ei pea olema tingimata eksootiline või kulukas.

Loe edasi